16 квітня 2024 року розпочався чотириденний науковий марафон щорічного Міжнародного симпозіуму «ОСВІТА І ЗДОРОВ’Я ПІДРОСТАЮЧОГО ПОКОЛІННЯ» організаторами якого є:
Факультет фізичного виховання, спорту і здоров’я Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, Кафедра здоров’язбережувальної освіти та фізичної рекреації; Щецинський Університет (Uniwersytet Szczeciński), факультет фізичної культури та здоров’я; Національний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді.

Співорганізаторами симпозіуму були: Полтавський національний педагогічний університет імені В. Г. Короленка (Україна, м. Полтава); Харківський національний педагогічний університет імені Г. С. Сковороди (Україна, м. Харків).; Національний університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка; Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя; Громадська організація «Українська асоціація фахівців фізкультурно-спортивної реабілітації та фізичної рекреації»; Громадська організація «Дитячий фонд здоров’я через освіту».
З привітальним словом до учасників Міжнародного симпозіуму від ректорату УДУ імені Михайла Драгоманова звернувся проректор з наукової роботи УДУ імені Михайла Драгоманова, доктор фізико-математичних наук, професор Григорій Торбін; декан факультету фізичного виховання, спорту і здоров’я, УДУ імені Михайла Драгоманова, доктор педагогічних наук, професор Олексій Тимошенко; директор Національного еколого- натуралістичного центру учнівської молоді МОН України, доктор педагогічних наук, професор Володимир Вербицький; ректор Полтавського національного педагогічного університету імені В.Г. Короленка, доктор педагогічних наук, професор, член- кореспондент НАПН України Марина Гриньова; директор Інституту наук про фізичну культуру Щецинського університету, доктор пед. наук, професор Marek Sawczuk; доктор наук в галузі фізичного виховання, Віце-президент Національної ради фізіотерапевтів Республіки Польща, Адьюнкта Кафедри фізіотерапії Академії Виховання Фізичного в Познані, Республіка Польща Патриція Роглевська.
В перший день на пленарному засіданні Міжнародного симпозіуму «ОСВІТА І ЗДОРОВ’Я ПІДРОСТАЮЧОГО ПОКОЛІННЯ» З цікавими доповідями виступили: Наукові виступи доповідачів: д.пед.н., професора Ганни Жарої «Здоров’я населення України в умовах війни та у повоєнний час: погляд з позицій системи громадського здоров’я»; професорки, д.біол.н., Марії Радзієвської «Оздоровча спрямованність фізичної активності після перенесених сезонних вірусних інфекцій верхніх дихальних шляхів у дітей молодшого шкільного віку в Польщі і в Україні»; д.біол.н Олени Кучменко «Біохімічні показники крові у молоді за стресових умов»; д.мед.н., лікара гігієніста Аліни Платонової «Фізичний розвиток дітей на сучасному етапі»; д.пед н. Юрія Скиби «Удосконалення викладання і навчання як пріоритет розвитку Європейського простору вищої освіти»; Галини Коломоєць «Нова українська школа: все починається з сучасного вчителя»; директора Всеукраїнського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Андрія Ребрини «Активні парки – локації здорової України»; директора навчально-наукової і оздоровчої бази Синевир УДУ імені Михайла Драгоманова Анатолія Дербака, який презентував національний природний парк Синевир та навчально-наукову і оздоровчу базу Синевир УДУ імені Михайла Драгоманова; к.біол н. Марії Матвієнко «Еколого-просвітницька діяльність під час воєнного стану», к.пед.н., доцента Андрія Подгаєцького та к.пед.н., доцента Василя Березовського «Навчання спортивного орієнтування в ЗСО України на прикладі підготовки до «ПЛІЧ-О-ПЛІЧ ВСЕУКРАЇНСЬКІ ШКІЛЬНІ ЛІГИ» зі спортивного орієнтування» викликали жвавий інтерес учасників Симпозіуму. Представлені в перший день доповіді спікерів симпозіуму викликали жвавий диспут, були дуже актуальними та ґрунтовними. Дякуємо всім учасникам міжнародного симпозіуму «ОСВІТА І ЗДОРОВ’Я ПІДРОСТАЮЧОГО ПОКОЛІННЯ», сподіваємося на подальшу співпрацю.

Програма та збірник Міжнародного симпозіуму "Освіта і здоров'я підростаючого покоління"

Матеріали Міжнародного симпозіуму «Освіта і здоров’я підростаючого покоління»